تدوین روند اجرایی عالی در تربیت نیروی انسانی

تدوین روند اجرایی عالی در تربیت نیروی انسانی

21 دوشنبه 1397 مدیر سایت 0 نظر

در تمامی رشته های تحصیلی،  اگر فردی که می خواهد وارد آن شود خودش را با شرایط بازار واقعی کار تطبیق نکند و فقط بخواهد با گذراندن دوره های آکادمیک شرایط کاری مناسبی داشته باشد، نشدنی است.

 نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور و استان گلستان رو به افزایش می باشد.این افزایش در رشته هایی به مانند کامپیوتر،معماری و ساختمان،شیلات،محیط زیست وکشاورزی بیشتر از باقی رشته ها می باشد.

اما چه می شود که استان گلستان،استانی که می تواند در بحث صنعت فناوری اطلاعات و کشاورزی توانمند باشد،با میزان بیکاری این رشته ها در بین فارغ التحصیلان خود مواجه می شود.

همانطور که در ابتدا بحث شد،عدم تناسب با شرایط بازار واقعی پدید آورنده ی بیکاری خواهد شد.

راهکار گروه آموزشی شتاب آموز برای همین موارد می باشد،یعنی افراد در شتاب آموز می توانند مطابق با نیاز بازار کار،توانایی و مهارت خود را بالا می برند و آماده حضور در بازار کار خواهند شد.

ما در تلاش هستیم ،دانشگاه آزاد گرگان بعنوان یک دانشگاه کارآفرین در سطح کشور مطرح شود.تربیت فارغ التحصیلانی که بعد از پایان دوره ی دانشگاهی خود، وارد بازار کار خواهند شد،بطور یقین نمایش دهنده ی یک موفقیت در جهت کارآفرینی و اشتغال خواهد بود.طبق گفته ی جناب آقای دکتر طاهری،پیرامون تطبیق رشته های دانشگاهی دانشگاه آزاد با بازار کار،چنین موقعیتی برای رشته کامپیوتر بی نظیر خواهد بود.

در این شرایط سخت اقتصادی کشور،با کسب مهارت های فناوری اطلاعات می توان بصورت حرفه ای وارد بازار کار در کشور و یا حتی جهان شد.

این ورود به بازار،هرچقدر با قدرت بیشتری باشد،افراد می توانند با انگیزه ی بیشتری به راه خود ادامه دهند و در این مسیر به اشتغال پایدار دست پیدا کنند.

یکی از مواردی که می تواند کشور ما را از نفت بی نیاز کند،صنعت فناوری اطلاعات است.شاید سرمایه گذاری غولهای نفتی در این صنعت نشان دهنده ی آینده بازار جهانی آن باشد.

گروه مهندسی نرم افزار شتاب که سابقه ی 7 ساله در زمینه ی استارت اپ ها دارد و همچنین در حدود ده سال می باشد که در زمینه ی طراحی و تولید نرم افزار بصورت حرفه ای فعال می باشد،با سابقه ی اجرایی خود در بازار کار، در تلاش می باشد با انتقال تجربه و دانش به فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مهندسی کامپیوتر،سهم خود را در اشتغال این افراد فراهم سازد.